Adagio Tea: İksir Çayları

Bildiğiniz gibi iksirler üzerinde bir çoğumuz bilgi sahibiyiz, Meg ve Felicia, Adagio Tea markalı çay firmasının sahipleri ve bu sevdiğimiz iksirlerden harika çaylar yapmışlar, satın almak için ADAGIO TEAS çaylarının web sitesini ziyaret edebilir daha fazla bilgi alabilirsiniz, haydi gelin bu çayların hikayesini Felicia’nın ağzından dinleyelim;

Çayı seviyorduk ve Harry Potter’ı da seviyoruz, bu yüzden Meg ve Ben (Felicia) birbirimize neden Adagio Tea’nın sihirli iksir çaylarını by Robert Pirlot isminde bir büyücü tarafından yaratıldığını önermediğimizi sorduk. Daha sonra ikimizde on iki seçenek iksir arasından 8 tanesini seçerek özel dizayn ile kendi kutumuzu oluşturduk. Meg düşük kafeinlileri ben ise yüksek kafeinlileri seçtim. Bu sayede kim ne türden çay istiyorsa ulaşabileceği güzel bir karışımımız oldu.

İlk olarak sevdiğimiz çayları iyi tat, iyi hoş koku ve iyi renk hatta o renkle benzer renkte olan iksirlere uygun olanları belirledik. Fakat onları küçük kutulara koymak biraz rahatsız ediciydi. Sadece sekizinden iki tanesinde herhangi bir demleme durumu yoktu. Diğer hepsi için internet sitesine kaç dakikada demlendiğini ne renk verdiği bilgilerini koymuş olduk, Eğer çok büyük bir boy sipariş verirlerse içine kafein seviyesini, demleme süresini, su seviyesini yazan kağıtlar bastırıp koymayı düşündük.

Dahası kutuları ağzına kadar doldurduk, bu aslında vereceğiniz parada daha fazla çay demekti. Fakat kötü yanı karıştırmaya kalkarsanız etrafınıza çay dökmeniz anlamına geliyordu. Maalesef koklamak için açmak istediğinizde bile geri kapatmanızın mümkün olmadığını fark etmedik, bu yüzde tüm çay yaprakları içeride kaldı.

Görünüş olarak kutular tatlı dizaynlarla olduykça iyi görünüyorlardı üstündeki “Sihirli yemek ve içecek bakanlığı tarafından üretilmiştir.” Yazısını sevsem de Meg bunu çok uğraştırıcı ve küçük fontun okunması zor olduğunu söyledi.

Felicia’ya Ait Yüksek Kafeinli İksir Çaylarının Tarifleri

1. Amortentia (Aşk iksiri)
“Bu aşk iksiri kişiye güçlü bir coşku ya da takıntı verir. Uyarılarla kullanın; havada aşk kokusu var.”

Amortenti orta seviyede kafein içeriyor ve 4 dakikada demlenmesi gerekiyor. Hindistan cevizi, bal vanilyası, yaban mersini ve elma parçaları var. Kuru yapraklar karanlık ve ışığın tatlı bir karışımı içinde dilimlenmiş Hindistan cevizi ve elma parçalarını görebilirsiniz. Yaprakların en güçlü yanı içindeki yaban mersini ve Hindistan cevizdir. Demlendikten sonra ne yazık ki çok fazla aroması kalmıyor, bence bu zayıf bir tat hatta ben olsam içine biraz daha Hindistan cevizi ve elma koyardım bir daha ki sefere bu çayı daha fazla yaprak ile daha uzun demleyerek yapacağım. Çayın adı dünyadaki en güçlü aşk iksirinden geliyor. Bu tatlı ve zehirsiz bir iksir ve belki de afrodizyak etkili.

 

 

 

2. Draught Of Pearce (Sakinleştirme iksiri)
“Kaygı ve endişe hissini azaltarak sakinleştirir.”

Yüksek düzeyde kafein içerir ve 3 dakika içerisinde demlenir. Şeftali, krema, vanilya yaprakları ve ağırlıklı olarak kadife çiçeği içerir. Kuru yapraklar ise oldukça güzeldir. Koyu renkteki yapraklar güçlü derecede şeftali kokuyor. Ayrıca kadife çiçeği yapraklarını ve elma parçalarını da görebilirsiniz. Yaprakların koyu rengi demlenince çay gibi bir renk veriyor Ayrıca vanilyanın da güçlü kokusunu alabiliyorsunuz. Bu çay hafif meyveli ve tadı gibi muhteşem bir kokuya sahiptir. İkinci bardağı içmek için sabırsızlanıyorum belki bu bir plasebo etkisidir ama içtikten sonra gerçekten sakinleşmiş hissediyorsunuz!

 

 

 

 

3. Elixir of Life (Hayat iksiri)
“Uzun ve sağlıklı yaşam, ya olursa?”

Yaşam iksiri gerçekten yaşamın kıyısındaysanız yaşam iksirini deneyerek Flamel gibi sizde artık uzun yaşayabilirsiniz. Yüksek seviyede kafein içerir ve 3 dakikada demlenir. Çilek, vanilya ve fındık yaprakları ile içerisine serpilmiş gül tohumu ve hibiskus içerir.

ÇEVİREN:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)