Beauxbatons Sihir Akademisi – Güneybatı Avrupa Bölgesi

-Beauxbatons

Pireneler civarında (Güneybatı Avrupa’da Fransa ile İspanya sınırını da oluşturan dağ silsilesi.) olduğu düşünülen, misafirleri tarafından dağlık manzara dışında oluşturulan, düzenli bahçeleri ve çimenler ile çevrili nefes kesici bir şato olduğundan bahsederler. Beauxbatons Akademisi’nde Fransız öğrencilerin fazlalığından bahsedilse de, İspanyol, Portekizli, Hollandalı, Lüksemburglu ve Belçikalı öğrencilerde bir hayli vardır. (Beauxbatons ve Durmstrang okulu Hogwarts’tan daha kalabalıktır.) Menkıbede anlatılır ki; bu çarpıcı ve prestijli şato, tam okulun olduğu bölgede gençlik yıllarında bir araya gelen dönemin büyük simyacısı Nicolas ve Perenelle Flamel (Felsefe Taşı’nın ilk kaşifi) elinden çıkan altınlar ile okulun tüm yapım masrafı karşılanmıştır ve bahçesindeki parkın ortasında isimlerini taşıyan ve suyunda iyileştirme aynı zamanda güzelleştirme yetisi olan bir çeşme vardır.

Üç Büyücü Turnuvası gibi büyük uluslararası çapta organizasyon niteliği taşıyan yarışmalar göz önüne alındığında Hogwarts’ın Beauxbatons’a karşı 63-62 üstünlüğü vardır. Bu rekabete rağmen aralarında çok samimi bir ilişki vardır.

hp4_fleurFlamel’llerin dışında ise eski ünlü öğrencilerden biri Vincent Duc de Tréfle-Picques’dir. Terör Dönemi Fransa’sında, boynuna gizleme büyüsü yaparak kesik gibi göstermiş ve kendini saklama imkanı sağlamıştır. Luc Millefeuille; rezil pastacı ve Muggle zehirleyicidir. Fleur Delacour; son dünyaca ünlü Hogwarts Savaşı’nda yaptığı kahramanlıklardan ötürü, Fransız ve İngiliz Sihir Bakanlıkları’ndan üstün cesaret madalyası almıştır. Müdireleri Olympe Maxime yarı dev (İtirazlara rağmen tersini iddia etse bile) parlak, zarif, son derece hoşnut ve zekidir.


BeauxbatonsCa

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)