Black Ailesi

black2

Black Ailesi
Walburga Black, Orion Black, Phineas Nigellius Black, Sirius Black, Regulus Arcturus Black, Bellatrix Lestrange Black, Andromeda Tonks ve Narcissa Malfoy Black Harry Potter serisinde adı geçen bazı Black ailesi üyeleridir. Black Ailesi safkan(Muggle kanı karışmamış) bir ailedir. Ailede bir tek Sirius Black Gryffindor binasında okumuştur. Onun dışında bütün aile Slytherin binasından çıkmadır. Black ailesinde Safkanlık takıntısı olmayan tek kişi Sirius’tur. Onun dışında Black ailesinin ev-cini Kreacher bile Safkan takıntılıdır, yani Muggle ya da Melez büyücülerden nefret eder, onlara büyücülük haklarının tanınmamasını ister.

siriusSirius Black
Black ailesinin hayatta kalan son üyesidir. Grimmauld Meydanı 12 Numara’da yaşar, burası ayrıca Zümrüdüanka Yoldaşlığı için toplantı yeri olarak kullanılır. Diğer Black’lerin aksine, büyücülerde Muggle ya da Melez ayrımı yapmaz. Sirius’a Black ailesine gelmiş en az kibirli üye denilebilir . Bütün Black ailesinin Slytherin’e girmesine rağmen Sirius Gryffindor ‘a girmiştir. Çocukken Severus Snape ‘e karşı kendini üstün görmesine rağmen, büyüdüğünde bu kibrini az da olsa yenebilmiştir. Hogwarts’ta 3 iyi arkadaş edinmiştir, grupları da Çapulcu Grubu’dur. Bunlar James Potter (Çatalak), Remus Lupin (Aylak) ve Peter Pettigrew (Kılkuyruk)’dur, kendi lakabı Patiayak (Padfoot) ‘tır. Animagustur, animagusu köpektir. En iyi arkadaşı James’tir. Lupin ile kurtadam dönüşümlerinde beraber olabilmek için bütün Çapulcu Grubu animagus olmuştur. Harry Potter ‘ın vaftiz babasıdır. Harry ile tanışmadan önce işlemediği bir suç yüzünden 13 yıl Azkaban Büyücü Hapishanesi’nde kalmıştır, fakat kaçmayı başarmıştır. Harry ilk başta onun gerçekten suçlu olduğunu düşünür, ancak Sirius ona gerçekleri anlatınca gerçek suçlunun Kılkuyruk olduğunu anlamıştır. Yakalanmamak için dışarı çıkmamaktadır. 5. kitap olan Harry Potter ve Zümrüdüanka Yoldaşlığı ‘nda kuzeni Bellatrix Lestrange tarafından Esrar Dairesi’nde öldürülmüştür. Bu ölüm Harry’ye büyük bir darbe indirmiştir, Sirius’u her hatırladığında midesi kasılır. Harry’yi çok sever, onu öz oğlu gibi görürdü, Harry’de onu gerçek babası gibi.

BellatrixLestrangeBellatrix Lestrange
En sadık ve en önemli Ölüm Yiyen ‘dir, kızlık soyadı Black’tir. Narcissa Malfoy ile kardeştir.

En güçlü büyücüler listesinde 9. sırada yer almaktadır.

Çoğu Safkan’da olduğu gibi Safkan takıntılığı Bellatrix’te de vardır, bu takıntı kız kardeşi Nymphadora Tonks’un babası Muggle olan Remus Lupin ile evlenince duyduğu utançtan anlaşılabilir. Takma adı Bella’dır. Çoğu Black gibi binası Slytherin ‘dir. Bellatrix’e karanlık büyüleri bizzat Lord Voldemort öğretmiştir. Rodolphus Lestrange ile evlidir, buna rağmen Lord Voldemort’a aşıktır, ayrıca Voldemort ona ne görev verirse versin, diğer Ölüm Yiyenler’den farklı olarak, soru sormadan yapar.

Beşinci kitap olan Harry Potter Ve Zümrüdüanka Yoldaşlığı ‘nda Azkaban ‘dan kaçar ve Esrar Dairesi’nde kuzeni Sirius Black’i öldürür. Azkaban’a girme nedeni Longbottom ailesine delirene kadar Cruciatus Laneti uygulamasıdır. Yedinci kitap yani Harry Potter ve Ölüm Yadigârları ‘nda Fred Weasley ‘i öldürmüştür. Dobby, Harry, Hermione Ron ve Luna’yı Malfoy Malikanesi’nden buharlaştırırken Bellatrix’in attığı hançer Dobby’yi öldürmüştür. Yaptığı büyük bir hata sonucunda, Ron ve Hermione Voldemort’un bir Hortkuluk’unu yok etmişlerdir.

Son savaşta Bellatrix Ginny Weasley’ye saldıracakken Molly Weasley “Kızımı bırak, seni sürtük.” diyerek Bellatrix’i öldürmüştür.

narcissa_malfoy_1399551406_06Narcissa Malfoy
Karanlık güçlere hizmet eden bir cadıdır. Kızlık soyadı Black’tir. Lakabı Cissy’dir.

Lucius Malfoy ile evlidir. Draco Malfoy ‘un annesidir. Ailesine tamamen bağlıdır, onlara bir şey olmasına asla göz yumamaz. Bu nedenle Voldemort Draco’ya Dumbledore’u öldürme görevini verince, Severus Snape’in evi Spinner’s End’e gidip oğlunu bir yıl boyunca her şeyden koruması, Draco görevde başarısız olursa onun yerine görevi yapacağı konusunda ona Bozulmaz Yemin ettirmiştir. Lucius Malfoy Azkaban’a gidince çok üzülmüştür, ancak Lucius diğer Ölüm Yiyen’lerle birlikte Azkaban’dan toplu bir kaçış yapmıştır.

Regulus Arcturus Black
Sirius Black’in kardeşidir, Ölüm Yiyen’dir. Ebebeynlerinin favorisiydi, çünkü Black soyunun kibri ona da geçmişti.

Voldemort ondan bir ev-cini istediğinde ona Kreacher’ı yolladı. Voldemort onu Hortkuluk’larından birini sakladığı adada ölüme terk etti. Ev-cini geri döndüğünde, Regulus’a hikayeyi anlattı ve Regulus Voldemort’u öldürmesi gerektiğini anladı. Bu sefer Regulus Kreacher’a o adaya dönüp gerçek Hortkuluk olan Slytherin’in Madalyonu yerine sahte bir madalyon koymasını emretti. Ayrıca bir de not yazdı. Notta şunlar yazıyordu:

“Karanlık Lord’a

Biliyorum ki sen bunu okumadan çok önce ölmüş olacağım ama sırrını keşfedenin ben olduğumu bilmeni istiyorum. Gerçek Hortkuluk’u çaldım, elimden geldeiğince çabuk yok etmeye niyetliyim. Denginle karşılaştığında bir kez daha ölümlü olacağın umuduyla, ölümle yüz yüze geliyorum. R.A.B.”

Regulus taşın üzerindeki iksiri içti ve orada kaldı, sonrada Voldemort’ın kurduğu tuzaklar olan İnferius’lar gelip onu gölün altına çekti ve orada öldü.

Andromeda Tonks
Narcissa ve Bellatrix’in kız kardeşidir, ancak Ted Tonks adında bir Muggle ile evlendiği için onu kardeşlikten reddetmişlerdir.

black

1 thought on “Black Ailesi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Share via
Send this to a friend