Castelobruxo – Güney Amerika Bölgesi

CastelobruxoSchoolofMagic

Güney Amerika’nın her yerinden öğrencileri kabul eden, Brezilya yağmur ormanlarının derinliklerinde gizli bir yerdedir. Dışarıdan takılan Muggle gözlere harabe bir yer gibi görünür. (Aynı sihirli görünüş Hogwarts’da vardır, bu fikrin kime ait olduğu fikir ayrılığındadır.)

Güney Amerika Büyü Okulu

Castelobruxo genellikle bir tapınak görünümündedir, altın kayadan heybetli kare biçiminde bir yapıdır. Okul ve çevresi cinlerin büyüsü olan Caipora sayesinde, yaramaz öğrencileri ve gecenin örtüsü altındaki diğer tüm yaratıkları gözlemeye yarar. Okulun eski müdirelerinden Benita Dourado, Hogwarts’ı ziyaretinde, korkusundan Peeves’i hortlak diye eski müdür, Armando Dippet’e şikayet etmesine yürekten katılarak gülmesi okul koridorlarında yankılanmıştı. Dourado’nun Yasak Orman’a kendi okulunda kullanmış oldukları Caipora büyüsü önerisiyle; “Hortlak nedir size gösterelim.” önerisi kabul edilmemişti.

Parlak yeşil cübbeleri olan öğrenciler Bitkibilim ve Büyüzooloji derslerinde gelişmiş bir alanda eğitim görmüşlerdir. Okul aynı zamanda Güney Amerika civarında ki bitki ve hayvanlar üzerinde araştırma yapmak isteyen Avrupalı öğrencilere değişim programları sunmaktadır. (Bill Weasley ailesi maddi durumdan dolayı bu programa yollayamamıştı, bu yüzden gidemeyen Bill’e, Castelobruxo’daki mektup arkadaşı gelemediği için okula ona mektup ile çok fena kokulu bir bitki yollamıştı.)

Çok ünlü ve başarılı mezunları vardır, Castelobruxo’nun. Bunlardan en gözde olanları; Libatius Borage (Gelişmiş iksir yapma, Asya panzehirleri uzmanlığı ve “Festivalin Şişede” kitabının yazarıdır.) Birde unutulması imkansız olan dünyaca ünlü Quidditch Tarapoto Tree- Skimmers takımı kaptanı João Coelho’dur.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)