Crookshanks Üzerine Çılgın Teori

Rowling’in evreninde her gün Harry Potterhayranları tarafından yeni teori ve analizler ortaya atılıyor. Bugün sizlere bir çoğumuzun aklına gelmiş olabilecek bir teoriden bahsetmek istiyoruz. Fantastik Canavarlar serisi ile furyaya devam kararı alan Rowling, bazı puzzle parçalarının üzerinde daha önce durmamızı sağladı bugün öne çıkan yeni baş karakterimiz Newt Scamander’ın ismini daha önce de duymuştuk. Daha önce herkesin tanık olduğu bir film sahneden bahsetmek istiyorum sizlere. Bu sahne Azkaban Tutsağı filminde karşımıza çıkıyor ve sonrasında bizlere delice şüpheler uyandırmaya başlıyor. Bakalım sizleri ikna edebilecek miyiz? :)


İlk olarak karşımıza çıkan ilk Çapulcu Haritası sahnesinde gördüklerimize inanamamıştık, 1897 doğumlu Newt Scamander, 1993 yılında yani Harry Potter’ın 3. sınıfa gittiği yıl karşımıza çıkmıştı tam 96 yaşında!


Aynı yıl karşımıza çıkan tek isim o değildi, bir de Hermione Granger’ın kedisi Crookshanks’ti. Rowling bu konuda Azkaban Tutsağı kitabında bir ipucu veriyor.

Hermione; “Endişelenmeyi de bırak, Crookshanks benim yatakhanemde yatacak, Scabbers ise seninkinde. Ne var bunda? Zavallı Crookshanks, cadının söylediğine göre asırlardır oradaymış ve kimse onu istememiş.”


Scabbers’ın peşinde koşturduğunu düşünürseniz bir kedi doğası açısından bunu normal olarak karşılarsınız, bu kadar sorunlu bir hayvanı neden Peter ortadan kaldırmadı acaba? Yoksa kaldıramamış olabilir mi?


Bizce Newt Scamander Lily ve James’in ölüm olayını biliyordu ancak, insan olarak mücadele vermek için fazla yaşlıydı… Scabbers’ın peşinde koşmasının asıl nedeni o haini gerçekten tanımış olması veya Ron’a neden animagus olduğunu söylemediğini merak etmiş olabilir…


Zümrüdüanka Yoldaşlığı serisinde Newt’in toplantının dinlendiği düşüncesi ile Harry önemli bilgiler alıp tek başına hareket etmesin diye Kulak’ı koparmış olabilir…


Şimdilik bu kadar…

Tespit edebildiğimiz gerçekler bu kadar gerek kitaplardan gerek filmlerden çıkartabildiğimiz sonuçlar doğrultusunda ipuçları ile bir yol izlemeye çalıştık ancak gözden kaçan detayları bizlerle paylaşırsanız yorumlar aracılığı ile daha fazla sonuca ulaşabiliriz…

1 thought on “Crookshanks Üzerine Çılgın Teori

  1. Haritada newt ile birlikte aynı odada 2 kişi daha var ama okuyamadım asıl soru onların kim olduğu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)