Durmstrang Enstitü – Bulgaristan Bölgesi

Wizarding-School-Map-Durmstrang

Durmstrang 11 büyücülük okulunun en karanlık ününe sahip olanıydı. Gerçekten birçok ünlü kara cadı ve büyücüleri orada büyüdü. Okul tarihinin şüpheli bağlılıklara ya da kötü niyetli sihirbazlar idaresi gölgesinde olduğu doğrudur ve rezil bir eski bir öğrenciye sahip olduğu!

Bu kötü namı olan büyücülerin ilki Harfang Munter, kurucusu büyük Bulgar cadı Nerida Vulchanova’nın esrarengiz ölümünden kısa bir süre sonra okulun yönetimini devralmıştır. Munter; Durmstrang düello demekti! İtibar demekti! Ders içerikleri bugün okulun etkileyici bir parçası olmaya devam ediyor. Daha çok düello ve kara büyü haline büründü.

Durmstrang tarihinin ikinci karanlık dönemi müdür İgor Karkaroff (eski Ölüm Yiyen) ihanetine karşı intikam korkusuyla, Lord Voldemort’un geri dönmesinin ardından görevinden kaçtı ve Headmastership ile geldi. Karkaroff öğrencilerinin üzerinde korku, himaye ve bencillik yaşattığından birçok aile Durmstrang’tan çocuklarını çekti.

viktorkrum3Durmstrang ününe diğerlerinden daha çok zarar veren eski öğrenci Gellert Grindelwald’dır! 20yy başlarında kara büyü ve en tehlikeli üne sahip büyücülerden biri oldu. Ancak, son yıllarda Durmstrang bir yenilik gibi bir şeye uğramıştır ve uluslararası Quidditch yıldızı Viktor Krum gibi uluslararası üne yayılmıştır!

Uzak Kuzey Avrupa’da yer olduğuna inanılmasına rağmen kimse yeri konusunda oldukça emin olamaz, böylece Durmstrang, onun nerede olduğu hakkında tüm okulların en gizlilerinden biridir. Okulu görmeye gidenlere sihirli hafıza etkileyen madalyonlar verilir. Ziyaretçiler, sahip olduğu muhteşem manzarası ile geniş düzlüklerde gezebilir, okulun arkasında bir dağ gölü üzerinde, karanlık, muazzam gemi manzarası olduğunu söyler öğrenciler yaz aylarında buralardan dalış yapabilmektedirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)