Harry Potter Serisine Yeni Film

20680

Dünyanın en büyük gişe hasılatı getiren filmlerinden Harry Potter serisine bir yeni film daha ekleniyor. Warner Bros, JK Rowling ile anlaştığını seriye yeni film çekilebileceğini duyurdu.

Yedi kitaptan oluşan, büyücü ve cadıların dünyasını anlatan baş yapıt Harry Potter’ın yaratıcısı JK Rowling, kendi internet sitesinden Warner Bros’un duyurusunu doğruladı.

Rowling 2001 yılında yayımlanan ve Harry Potter’ın ders kitabıymışçasına yazılan “Fantastik Canavarlar Nelerdir ve Nerede Bulunurlar?”dan esinlenerek bir senaryo hazırlayacak.

Kurmaca bir yazar olan Newt Scamander tarafından hazırlandığı varsayılan “ders kitabı”, Scamander’in başından geçen olayları anlatan bir filme dönüşecek.

Rowling, bunun Harry Potter ile doğrudan bağlantılı olmayacağını, hikayenin Potter’ın ortaya çıkışından 70 yıl öncesinde geçeceğini dile getirdi.

Rowling “Fantastik Canavarlar Nelerdir ve Nerede Bulunurlar?” kitabının yanı sıra “Çağlar Boyu Quidditch” isimli bir ‘ders kitabı’ daha yayımlamış, iki kitabın gelirleri hayır kurumu Comic Relief’e bağışlanmıştı.

Harry Potter serisinin İngiliz yazarı JK Rowling’in “Robert Galbraith” takma ismiyle yazdığı “Guguk Kuşunun Çağrısı” (The Cuckoo’s Calling) adlı polisiye roman, yazarın sırrı ortaya çıkınca, edebiyat dünyasını şaşkına çevirmişti.

IMdb: http://www.imdb.com/title/tt3183660/

Kaynak:http://www.bbc.com/turkce/haberler/2013/09/130913_rowling_yeni_film

1 thought on “Harry Potter Serisine Yeni Film

  1. Seriyi heyecanla bekliyorum, bir de pottermore’da harry potter&cursed child diye yeni bir filmden bahsediyor ve 19 yıl sonrayı anlatıyor gibi anladım. :good:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)