Türkiye Hogwarts / Diagon Yolu’na Lisans Bu hizmet üzerinden, elektronik yolla mesaj postalarken, dosya gönderirken, veri girerken ya da başka herhangi bir iletişim biçimini kullanırken, Türkiye Hogwarts / Diagon Yolu’a, telif hakkı ödeme zorunluluğu olmayan, kalıcı, münhasır olmayan, kısıtlaması olmayan, dünya çapında geçerli olan bir lisans veriyorsunuz. Bu lisans kapsamında Türkiye Hogwarts / Diagon Yolu şu aşağıdakileri hukuki yaptırım anlamında yapma hakkına sahip olur;

1. Her tür iletişimi kullanmak, kopyalamak, başkasına lisanslamak, uyarlamak, iletmek, kamuya çalmak ya da sunmak.

2. Yukarıda tarif edilen iletişim haklarını serbestçe ve hiçbir kısıt olmaksızın kullanmak üzere üçüncü şahıslara lisanslamak. Bu yukarıda tarif edilen haklar, geçerli bütün yasama alanlarındaki telif hakkı, ticari marka, servis markası ya da patent kanunu hakları da dâhil olmak üzere, ama bu haklarla kısıtlı olmayacak şekilde, bütün mülkiyet haklarını kullanma hakkını kapsar.

Sorumluluğun Reddi; Türkiye Hogwarts / Diagon Yolu, üçüncü şahıslar tarafından idare edilen İnternet sitelerine bağlantılar ve yönlendiriciler sağlamaktadır. Ne Türkiye Hogwarts / Diagon Yolu ve onun ana ya da tali şirketleri ne de bunlarla ilişkili firmalar, bu üçüncü şahıs sitelerindeki bilgileri, ürünleri ve hizmetleri hiçbir şekilde işletmemekte ya da denetlememektedir. Bu site ve üçüncü şahıs sitelerindeki malzemeler ‘olduğu gibi’ sağlanmaktadır ve açık ya da dolaylı hiç bir garanti verilmemektedir. Uygulanabilir yasaların izin verdiği son noktaya kadar, Türkiye Hogwarts / Diagon Yolu, satılabilirlik veya belirli bir amaca uygunluk kapsamına giren dolaylı garantiler de dâhil olmak üzere, ama bunlarla kısıtlı kalmayacak şekilde, açık ya da dolaylı her türlü garantiyi reddeder. Türkiye Hogwarts / Diagon Yolu, malzemelerin içerisinde bulunan işlevlerin kesintisiz ya da hatadan arınmış olacağının, sorunlu yanlarının giderileceğinin ya da forum alanları ve bunları erişilebilir kılan hizmet birimi de dâhil olmak üzere, bu sitenin virüslerden veya başka zararlı unsurlardan arınmış olduğu garantisini vermez. Türkiye Hogwarts / Diagon Yolu, bu sitedeki ya da üçüncü şahıs sitelerindeki malzemelerin kullanımı ya da kullanım sonuçları konusunda, doğruluk, kesinlik, zamanında olmak, güvenilirlik ya da başka açılardan hiç bir garanti vermez. Siz (Türkiye Hogwarts / Diagon Yolu değil), bu hizmeti kullanmakla, gerekli bakım, tamirat ya da düzeltme masraflarının tümünü üstlenmeyi baştan kabul etmiş sayılırsınız.

Forum Alanları; Bu hizmet, Türkiye Hogwarts / Diagon Yolu’na bilgi dönmesini ve kullanıcılar arasında gerçek zamanda etkileşim olmasını imkânlı kılan forum alanları ve chat odaları içerebilir. Türkiye Hogwarts / Diagon Yolu, forum alanlarına gönderilen mesajları, bilgileri ya da dosyaları denetlemez. Forum alanlarını ve bu Web sitesini kullanırken, aşağıdaki koşullara uymayı baştan kabul edersiniz. Başka bir kullanıcının forum alanlarını, chat odalarını ve diğer etkileşimli alanları kullanmasını ya da istediği gibi kullanmasını engellememek. Suç teşkil edecek, yasal açıdan takip gerektirecek ya da yerel, eyalet düzeyinde, ülke çapında ya da uluslararası düzeyde yasalara ters düşecek bir durum yaratan ya da teşvik eden, her tür ve şekilde iletim dâhil olmak üzere; hiçbir tür yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret, küfür veya iftira içeren, küçük düşürücü, kaba, pornografik, rahatsız edici ya da ahlaka aykırı bilgi postalamamak ya da iletmemek.

3. Bir başkasının gizlilik hakkını ya da yayın haklarını çiğneyen ya da telif hakları, ticari marka hakları veya başka mülkiyet hakları tarafından korunan ya bu tarif edilen sınıflara giren malzemelerden uyarlananlar da dâhil olmak üzere; sahibinden ya da haklarını elinde tutandan önceden izin almaksızın, başkalarının haklarını çiğneyen ya da ters düşen, hiç bir bilgi, yazılım ya da başka malzeme postalamamak ya da iletmemek.

4. Bir virüs veya başka bir zararlı unsur içeren hiç bir tür bilgi, yazılım ya da başka bir malzeme postalamamak ya da iletmemek.

5. Ticari amaç taşıyan ya da reklam içeren hiç bir bilgi, yazılım ya da malzeme postalamamak, iletmemek ya da kullanmamak. Bu hizmeti kullanırken, Türkiye Hogwarts / Diagon Yolu’nun forum alanlarını, chat odalarını ve diğer etkileşimli alanları denetlemek gibi bir zorunluluğu olmadığını baştan kabul etmiş sayılırsınız. Ancak, Türkiye Hogwarts / Diagon Yolu, yukarıda sayılan şartlara ve koşullara tamamıyla ya da kısmen uygun olmadığına karar verdiği her tür bilgiyi ve malzemeyi, değiştirme, yayınlamayı reddetme ya da yayından kaldırma hakkını ve herhangi bir yasal, idari ya da hükümet isteğine yanıt vermek için her türlü bilgiyi açıklama hakkını her zaman saklı tutar.

Sorumluluğun Sınırlanması; İhmal da dahil olmak üzere, ancak bununla da sınırlanmamak üzere, hiçbir koşulda, Türkiye Hogwarts / Diagon Yolu, ana ya da tali firmaları ya da ilişkili diğer firmalar; Türkiye Hogwarts / Diagon Yolu malzemelerinin kullanımından ya da kullanılamamasından kaynaklanabilecek doğrudan, dolaylı, rastlantısal, özel ya da sonuçların yol açabileceği hiçbir zarardan sorumlu değildir. Türkiye Hogwarts / Diagon Yolu’u kullanmakla, herhangi bir kullanıcının küçük düşürücü, haysiyet kırıcı, hakaret içeren, ya da yasal olmayan davranışlarından dolayı Türkiye Hogwarts / Diagon Yolu’Nun sorumlu tutulamayacağını baştan kabul etmiş sayılırsınız. Eğer Türkiye Hogwarts / Diagon Yolu malzemelerinden ya da Türkiye Hogwarts / Diagon Yolu’nun herhangi bir şartından veya koşulundan hoşnut değilseniz, tek çözüm yolunuz, Türkiye Hogwarts / Diagon Yolu’u kullanmamaktır. Eğer herhangi bir zamanda bir Site’nin bu ilkelere uymadığını düşünürseniz, lütfen bize adresinden elektronik posta ile bilgi veriniz ve biz de sorunu çözmek ve gidermek için ticari açıdan mantıklı tüm çabayı sarfedelim. Eğer bu ilkelerimiz hakkında sorularınız varsa, lütfen adresine elektronik posta yoluyla gönderiniz.

Yukarıda belirtilen hususlara dikkat edilmesini önemle rica etmekteyiz. Aksi durumda hareket eden müşterilerimiz, satın almış oldukları ürüne gelebilecek tüm zarardan direk olarak sorumlu olacaklardır.

 • Aşağıda bahsi geçen teslimat iptal iade kuralları çerçevesi alınan ürün veya ürünler için uygulanacak şartlardır, uyulmadığı tespit ve karar dahilinde alıcı haklarından Türkiye Hogwarts / Diagon Yolu sorumlu tutulamaz;
 • Türkiye Hogwarts / Diagon Yolu sitesinden alışveriş yapan siz kredi kartı sahiplerinin güvenliğini ön planda tutmakta ve siparişinizi verdiğiniz andan itibaren ödeme/fatura bilgilerinin kontrolünü gerçekleştirmektedir. Bu yüzden siparişinizin tedarik ve teslimat aşamasına gelebilmesi için öncelikle ödemenizin veya fatura bilgilerinizin onanması sonrasında size elektronik posta ile yollanması gereklidir.
 • Sipariş onanmasının sağlıklı olması halinde siparişler itina ile hazırlanıp kargoya verilmeden önce emin ambalajlama yapılarak gerekli kontrolleri tarafımızdan gerçekleştirildikten sonra kargo firmasına en az 1 en çok 30 iş günü içerisinde teslim edilir.
 • Cumartesi ve Pazar günleri verilen siparişlerde kargoya teslim günü ilk iş günü olan Pazartesi sayılacaktır.
 • Verilen siparişlerde nadiren de olsa yaşanacak veya yaşanabilmesi ihtimal stok sorunlarının çözüm aşamasından önce ilk adım olarak siparişi veren müşteri kullanıcıya elektronik posta veya telefon ile haber verilir. İzahat tam anlamıyla gerçekleştirilir. Nadiren de olsa yaşanabilecek her gecikmede müşteri kullanıcıyla sorunsuz kontak kurmak için her müşteri kullanıcının iletişim bilgilerini eksiksiz doldurması gereklidir. Aksi takdirde Türkiye Hogwarts / Diagon Yolu iletişim sorunlarından sorumlu tutulamaz.
 • Kargolanan siparişlerin elinize sorunsuz, en hızlı ve sağlıklı bir biçimde geçmesi için açık adresinizi oldukça ayrıntılı gerekse tarife dayalı biçimde yazmanız gerekmektedir.
 • Türkiye Hogwarts / Diagon Yolu kargolama ücretleri hakkında ödeme sayfasına gelmeden ve geldikten sonra ayrıntılı ibareler koyarak son aşamaya kadar müşteri kullanıcıyı bilgilendirmektedir. Bu ücretler nadiren de olsa bazen kargonun desi birimine göre farklılık gösterebilir.
 • Vermiş olduğunuz siparişler Türkiye Hogwarts / Diagon Yolu tarafından değerlendirilerek, faturalama, sevkiyat, arıza takibi ve teknik destek Türkiye Hogwarts / Diagon Yolu tarafından yapılmaktadır.
 • Türkiye Hogwarts / Diagon Yolu üzerinden verilmiş bütün siparişler anlaşmalı kargo firmalarımız tarafından müşteri kullanıcıya ulaştırılacaktır, kargo firmalarına ait teslimat şartlarını; alışverişi tamamlamış onamadan geçmiş her sipariş için müşteri kullanıcı kabul etmiş sayılır. Site üzerinden vermiş olduğunuz siparişler genel olarak anlaşmalı olduğumuz kargo firması tarafından tarafınıza teslim edilecektir. Bu durumda ürünün depomuzdan sevkinden itibaren süreç kargo firması kontrolünde olmaktadır. Ancak bu süreç içerisinde taşıma/nakliyeden kaynaklanabilecek kırılma, ezilme ve benzeri durumlara karşı müşterilerimizin dikkat etmesi gereken hususlar aşağıda sıralanmıştır;
 • Ürün teslimatında size ulaşan koli adedi ile lojistik firması nakliye faturasında belirtilen koli adetinin birbirine eşit olup-olmadığını kontrol ediniz.
 • Eğer koli sayıları birbirlerine eşit değilse teslimatı yapan firma çalışanlarını uyararak, ürünü teslim almayınız ve info@TRHogwarts.com adresine konu ile bilgi maili atınız veya iade formumuzu doldurarak bilgilendirme sağlayınız.
 • Ürünlerin size ulaştığı esnada teslim alacağınız koliler üzerinde herhangi bir ezilme veya darbe olup-olmadığını kontrol ediniz. Eğer bu şekilde ezilme veya darbe ile karşılaşırsanız ürünü lojistik görevlisinden tutanak ile teslim alınız ve info@TRHogwarts.com adresine konu ile bilgi maili atınız.
 • Ödemenin onanmasından sonra; müşteri kullanıcıya yapılacak olan her türlü nakliye, taşıma veya teslimat sonrasında çıkacak her türlü sorunda iade aşamasına gelmiş veya getirilmiş her ürünün iade nakliye, kargo masrafları da alıcıya aittir. Satıcı Türkiye Hogwarts / Diagon Yolu her türlü nakliye veya taşıma ücretlerini alıcı müşteri kullanıcıdan tahsil edebilir.
 • Satın alınan ürünler, müşteriye teslim tarihinden itibaren yedi (3) gün içerisinde, , kullanılmadan, özellikle ambalajı hasar görmeden kısacası tekrar satılabilirlik özelliğini yitirmeden iade edilebilir. Fakat müşteri memnuniyeti ve istatistiksel verileri elde etmek adına iade sebebinizi belirtmenizi rica ederiz.
 • Müşterinin sadece Türkiye Hogwarts / Diagon Yolu sayfalarımızda bulunan Baykuş Postası menüsünden iletişim formunu veya info@TRHogwarts.com mail adresine sizden istenecek gerekli bilgileri doldurması ve yollaması yeterlidir. Türkiye Hogwarts / Diagon Yolu’un hatası dışındaki tüm iade işlemlerinde kargo ücreti müşteriye aittir, ödemesi yapılmamış gönderiler kesinlikle kabul edilmeyecektir. Yalnızca Türkiye Hogwarts / Diagon Yolu’dan yapılan hijyenik ve yeniden satılamayacak ürünlerinde hiç bir suretle iade kabul edilmemektedir. İade etmek istediğiniz ürünü ya da ürünleri, faturası, hasarsız orijinal ambalajı, varsa aksesuar ve kullanma kılavuzları ile birlikte eksiksiz ve sağlam bir şekilde fatura üzerindeki adrese gönderiniz. Ürün ambalajlarının zarar görmemesi için ürünü başka bir poşet ya da koli içine koymanızda fayda vardır. Fatura zarfınızın içine sipariş numaranızı, adınızı, telefon numaranızı ve iade nedeninizi belirten bir yazı koymayı unutmayınız. Yapılacak muayenenin ardından en geç yedi (7) iş günü içerisinde ilgili tutar kesintisiz olarak işleminize göre hesabınıza ya da kredi kartınıza aktarılacaktır.

Yukarıda belirtilmiş maddeleri alışverişi tamamlanmış her müşteri kullanıcı kabul etmiş sayılır aykırı her durumda Türkiye Hogwarts / Diagon Yolu mesuliyet kabul etmez.

Gizlilik İlkeleri; Mağazamıza üye olmak için girmiş olduğunuz tüm bilgiler, 3. parti firma veya kişilerle paylaşılmayacaktır. Mağazamız bazı dönemlerde müşterilerine ve üyelerine kampanya bilgileri, yeni ürünler hakkında bilgiler, promosyon bilgileri gönderebilir. Üyelerimiz bu gibi bilgileri alıp almama konusunda her türlü seçimi üye olurken yapabilir ve sonrasında üye girişi yaptıktan sonra hesap bilgileri bölümünden bu seçim değiştirilebilmektedir. Üye olurken verdiğiniz tüm bilgilere sadece siz ulaşabilir ve siz değiştirebilirsiniz. Üye giriş bilgilerinizi güvenli koruduğunuz takdirde başkalarının sizinle ilgili bilgilere ulaşması ve bunları değiştirmesi mümkün değildir. Bu amaçla, üyelik işlemleri sırasında 256bit SSL güvenlik alanı içinde hareket edilir. Bu sistem kırılması mümkün olmayan bir uluslararası bir şifreleme standardıdır.

Kredi Kartı Güvenliği; Şirketimiz, alışveriş sitelerimizden alışveriş yapan kredi kartı sahiplerinin güvenliğini ilk planda tutmaktadır. Kredi kartı bilgileriniz hiçbir şekilde sistemimizde saklanmamaktadır. İşlemler sürecine girdiğinizde güvenli bir sitede olduğunuzu anlamak için dikkat etmeniz gereken iki şey vardır. Bunlardan biri tarayıcınızın en alt satırında bulunan bir anahtar ya da kilit simgesidir. Bu güvenli bir internet sayfasında olduğunuzu gösterir ve her türlü bilgileriniz şifrelenerek korunur. Bu bilgiler, ancak satış işlemleri sürecine bağlı olarak ve verdiğiniz talimat istikametinde kullanılır. Kartın kullanılabilirliği onaylandığı takdirde alışverişe devam edilir. Kartla ilgili hiçbir bilgi tarafımızdan görüntülenemediğinden ve kaydedilmediğinden, üçüncü şahısların herhangi bir koşulda bu bilgileri ele geçirmesi engellenmiş olur. Online olarak kredi kartı ile verilen siparişlerin ödeme/fatura/teslimat adresi bilgilerinin güvenilirliği şirketimiz tarafından Kredi Kartları Sahtekarlığı’na karşı denetlenmektedir. Bu yüzden, alışveriş sitelerimizden ilk defa sipariş veren müşterilerin siparişlerinin tedarik ve teslimat aşamasına gelebilmesi için öncelikle finansal ve adres/telefon bilgilerinin doğruluğunun onaylanması gereklidir. Bu bilgilerin kontrolü için gerekirse kredi kartı sahibi müşteri ile veya ilgili banka ile irtibata geçilmektedir. PCI DSS’li Ödeme Sayfaları PCI DSS (Payment Card Industry Data Security Standards) aralarında American Express, MasterCard Worlwide, Visa, Discover Financial Services gibi üyelere sahip bir konsey (PCI SSC) tarafından kart ve kart sahibi bilgilerini korumak amacıyla belirlenmiş teknik ve operasyonel gerekliliklerdir. İnternet sitenizdeki ödeme sistemini “PCI Veri Güvenliği Standartları”na uyumlu hâle getirdiğinizde, işletmenizin alıcılar tarafındaki itibarını geliştirirsiniz. PayU ile çalışmaya başladığınızda, bu standartlara, ekstra bir başvuru ve harcama yapmaya gerek kalmadan kavuşursunuz. SSL ile Şifrelenmiş Güvenli Ödeme Platformu, SSL (Secure Sockets Layer), alışveriş esnasında, müşterilerinizin girmiş olduğu hassas verilerin ödemeyi tahsil edecek kuruluşun sunucularına şifrelenerek güvenli bir şekilde ulaşmasını sağlayan bir protokoldür. İş bu kullanılan sistem, bütün ödeme sayfalarında SSL şifreleme sistemini kullanır ve müşterilerinizin bilgilerini korur. Önde gelen sertifika yetkililerinden (CA) olan Thawte, VeriSign grubunun da üyesidir. Uluslararası düzeyde tanınan Thawte, 256 bit şifreleme sertifikasyonunu kullanmanızı sağlar. McAfee Secure Güvenlik filtresi; site içeriğini, e-mail ve web süreçlerini gün boyu tarar. McAfee’nin yüksek performanslı araçları, sitenizi, spam ve phishing saldırılarına karşı korumanın yanı sıra spyware ve malware uygulamalarına karşı etkilidir. Bilgi hattı veya müşteri hizmetleri servisi bulunan ve açık adres ve telefon bilgilerinin belirtildiği İnternet alışveriş siteleri günümüzde daha fazla tercih edilmektedir. Bu sayede aklınıza takılan bütün konular hakkında detaylı bilgi alabilir, online alışveriş hizmeti sağlayan firmanın güvenirliği konusunda daha sağlıklı bilgi edinebilirsiniz.

E-Posta Güvenliği; Türkiye Hogwarts / Diagon Yolu, ilke olarak, ziyaretçileri tarafından sitemize sunulan kişisel verileri (adınız, elektronik posta adresiniz, iş ve özel adresiniz ve telefon numaranız) üçüncü kişilere satmaz, kiralayamaz ya da başka şekilde kullandıramaz. Bu bilgiler, olası bir kullanım durumunda tarafımızdan size önceden bilgi verilmeden ve bilgileri sunarken sizin açık izniniz alınmadan hiç bir şekilde doğrudan pazarlama ya da siz istemeden izleme amacıyla kullanılmaz. Türkiye Hogwarts / Diagon Yolu, sizin izninizle bu bilgileri aşağıdaki amaçlar için kullanacaktır Size basılı yayınlar ya da diğer yazışmalar göndermek, size elektronik posta ile basın bültenleri ya da bildirimler göndermek, satın aldığınız malları ya da ödüllerinizi teslim etmek. Kişisel bilgilere sadece yetkili Türkiye Hogwarts / Diagon Yolu personeli ya da bilgileri gizli tutmayı kabul etmiş olan temsilcilerimiz erişebilirler. Türkiye Hogwarts / Diagon Yolu, kişileri açıklamadan, istatistiksel bilgileri (tarayıcı tipi, coğrafi konum, yaş, cinsiyet, vb) sürekli iç gözden geçirme sürecimizin bir parçası olarak sitemizi iyileştirmek; genel olarak ürünlerimizin tüketicileri hakkında daha çok şey öğrenmek amacıyla kullanır. Bu bilgiler Türkiye Hogwarts / Diagon Yolu tarafından üçüncü kişilere açıklanmaz. Bu veriler sadece belirtilen amaç için kullanılabilir ve sizin izniniz alınmadan hiç bir tek taraflı haberleşme amacıyla kullanılamaz.