Aşağıda bahsi geçen teslimat iptal iade kuralları çerçevesi alınan ürün veya ürünler için uygulanacak şartlardır, uyulmadığı tespit ve karar dâhilinde alıcı haklarından TRHogwarts / Diagon Yolu sorumlu tutulamaz;

  1. TRHogwarts / Diagon Yolu sitesinden alışveriş yapan siz kredi kartı sahiplerinin güvenliğini ön planda tutmakta ve siparişinizi verdiğiniz andan itibaren ödeme/fatura bilgilerinin kontrolünü gerçekleştirmektedir. Bu yüzden siparişinizin tedarik ve teslimat aşamasına gelebilmesi için öncelikle ödemenizin veya fatura bilgilerinizin onanması sonrasında size elektronik posta ile yollanması gereklidir.
  2. Sipariş onanmasının sağlıklı olması halinde siparişler itina ile hazırlanıp kargoya verilmeden önce emin ambalajlama yapılarak gerekli kontrolleri tarafımızdan gerçekleştirildikten sonra kargo firmasına en az 1 en çok 30 iş günü içerisinde teslim edilir.
  3. Cumartesi ve Pazar günleri verilen siparişlerde kargoya teslim günü ilk iş günü olan Pazartesi sayılacaktır.
  4. Verilen siparişlerde nadiren de olsa yaşanacak veya yaşanabilmesi ihtimal stok sorunlarının çözüm aşamasından önce ilk adım olarak siparişi veren müşteri kullanıcıya elektronik posta veya telefon ile haber verilir. İzahat tam anlamıyla gerçekleştirilir. Nadiren de olsa yaşanabilecek her gecikmede müşteri kullanıcıyla sorunsuz kontak kurmak için her müşteri kullanıcının iletişim bilgilerini eksiksiz doldurması gereklidir. Aksi takdirde TRHogwarts / Diagon Yolu iletişim sorunlarından sorumlu tutulamaz.
  5. Kargolanan siparişlerin elinize sorunsuz, en hızlı ve sağlıklı bir biçimde geçmesi için açık adresinizi oldukça ayrıntılı gerekse tarife dayalı biçimde yazmanız gerekmektedir.
  6. TRHogwarts / Diagon Yolu kargolama ücretleri hakkında ödeme sayfasına gelmeden ve geldikten sonra ayrıntılı ibareler koyarak son aşamaya kadar müşteri kullanıcıyı bilgilendirmektedir. Bu ücretler nadiren de olsa bazen kargonun desi birimine göre farklılık gösterebilir.
  7. Vermiş olduğunuz siparişler TRHogwarts / Diagon Yolu tarafından değerlendirilerek, faturalama, sevkiyat, arıza takibi ve teknik destek TRHogwarts / Diagon Yolu tarafından yapılmaktadır.
  8. TRHogwarts / Diagon Yolu üzerinden verilmiş bütün siparişler anlaşmalı kargo firmalarımız tarafından müşteri kullanıcıya ulaştırılacaktır, kargo firmalarına ait teslimat şartlarını; alışverişi tamamlamış onamadan geçmiş her sipariş için müşteri kullanıcı kabul etmiş sayılır. Site üzerinden vermiş olduğunuz siparişler genel olarak anlaşmalı olduğumuz kargo firması tarafından tarafınıza teslim edilecektir. Bu durumda ürünün depomuzdan sevkinden itibaren süreç kargo firması kontrolünde olmaktadır. Ancak bu süreç içerisinde taşıma/nakliyeden kaynaklanabilecek kırılma, ezilme ve benzeri durumlara karşı müşterilerimizin dikkat etmesi gereken hususlar aşağıda sıralanmıştır;

-Ürün teslimatında size ulaşan koli adedi ile lojistik firması nakliye faturasında belirtilen koli adetinin birbirine eşit olup-olmadığını kontrol ediniz.

-Eğer koli sayıları birbirlerine eşit değilse teslimatı yapan firma çalışanlarını uyararak, ürünü teslim almayınız ve TRHogwarts / Diagon Yolu eposta adresine konu ile bilgi maili atınız veya iade formumuzu doldurarak bilgilendirme sağlayınız.

-Ürünlerin size ulaştığı esnada teslim alacağınız koliler üzerinde herhangi bir ezilme veya darbe olup-olmadığını kontrol ediniz. Eğer bu şekilde ezilme veya darbe ile karşılaşırsanız ürünü lojistik görevlisinden tutanak ile teslim alınız ve TRHogwarts / Diagon Yolu eposta adresine konu ile bilgi maili atınız.

-Ödemenin onanmasından sonra; müşteri kullanıcıya yapılacak olan her türlü nakliye, taşıma veya teslimat sonrasında çıkacak her türlü sorunda iade aşamasına gelmiş veya getirilmiş her ürünün iade nakliye, kargo masrafları da alıcıya aittir. Satıcı TRHogwarts / Diagon Yolu her türlü nakliye veya taşıma ücretlerini alıcı müşteri kullanıcıdan tahsil edebilir.

-Satın alınan ürünler, müşteriye teslim tarihinden itibaren yedi (3) gün içerisinde, kullanılmadan, özellikle ambalajı hasar görmeden kısacası tekrar satılabilirlik özelliğini yitirmeden iade edilebilir. Fakat müşteri memnuniyeti ve istatistiksel verileri elde etmek adına iade sebebinizi belirtmenizi rica ederiz.

-Müşterinin sadece TRHogwarts / Diagon Yolu’na ait sayfalarımızda bulunan İletişim, Kontak, Bize Ulaşın tarzı menülerinden iletişim formunu veya TRHogwarts / Diagon Yolu eposta mail adresine sizden istenecek gerekli bilgileri doldurması ve yollaması yeterlidir. TRHogwarts / Diagon Yolu’na hatası dışındaki tüm iade işlemlerinde kargo ücreti müşteriye aittir, ödemesi yapılmamış gönderiler kesinlikle kabul edilmeyecektir. Yalnızca TRHogwarts / Diagon Yolu’ndan yapılan hijyenik ve yeniden satılamayacak ürünlerinde hiç bir suretle iade kabul edilmemektedir. İade etmek istediğiniz ürünü ya da ürünleri, faturası, hasarsız orijinal ambalajı, varsa aksesuar ve kullanma kılavuzları ile birlikte eksiksiz ve sağlam bir şekilde fatura üzerindeki adrese gönderiniz. Ürün ambalajlarının zarar görmemesi için ürünü başka bir poşet ya da koli içine koymanızda fayda vardır. Fatura zarfınızın içine sipariş numaranızı, adınızı, telefon numaranızı ve iade nedeninizi belirten bir yazı koymayı unutmayınız. Yapılacak muayenenin ardından en geç otuz (30) iş günü içerisinde ilgili tutar kesintisiz olarak işleminize göre hesabınıza ya da kredi kartınıza aktarılacaktır.

Yukarıda belirtilmiş maddeleri alışverişi tamamlanmış her müşteri kullanıcı kabul etmiş sayılır aykırı her durumda TRHogwarts / Diagon Yolu mesuliyet kabul etmez.