Mahoutokoro – Japonya Bölgesi

Wizarding-School-Map-Mahoutokoro

Dünya’da bulunan 11 sihir okulunun arasında, en ufak tefek öğrencilere sahip okuldur. Bu okulun öğrencileri 7 yaşında okula başlarlar aslında; ancak yatılı olarak devam edebilmeleri için 11 yaşını beklemeleri gerekmektedir. O süreye kadar her sabah devasa fırtına kuşlarının sırtında toplu olarak gelir ve geri dönerler. Bu abartılı ve bir o kadar da şık olan okul aralıksız dizilmiş yeşim taşlarıyla kaplı Minami Iwo Jima adasındaki ıssız bir yanardağın (Hiç değilse Mugglelar öyle biliyor.) en tepesinde yer almaktadır.

Yeni başlayan öğrencilere verilen cübbeler büyülüdür. Onlar ile birlikte büyür ve değişir. Aynı zamanda renkleride değişir. Mesela ilk başladıklarında rengi soluk bir pembe olarak görünür ve başarılarının artmasıyla zamanla altın rengine dönüşür. Eğer bu cübbe rengi beyaza dönerse bu demektir ki, o öğrenci okula ihanet etmiş, sihirli kodu veya kitabı paylaşmış demektir. (Avrupa’da bunu “Kara” büyü denir.) Uluslararası Gizlilik statüsünü çiğnediklerini gösterir. Sonucunda Japon Sihir yasalarına ihanet demektir okuldan atılma sebebidir.

Quidditch konusunda başarılı bir okuldur, efsaneleri çok bambaşkadır. Efsanedir ki; Hogwarts’da bir grup gözü pek kadronun kötü süpürgeleri ile dünya yörüngelerinde gezinmeleri esnasında rotalarını şaşırarak şans eseri Japon okulu Mahoutokoro tarafından kurtarılmaları ile Quidditch’i öğrenmelerine vesile olur. Daha sonra Japon Quidditch takımının son Dünya Kupasını kazanmasına kadar uzanır. (Şampiyonlarının ismi; Toyohashi Tengu) Bu başarılarını tabi ki çok fazla idman yapmalarına borçludurlar. Bu idman ne fırtınalı havalarda veya çalkantılı deniz üzerinde yapılırdı. Düşmanlarına ve civar adalarda havalanan Muggle uçaklarına, yaramaz Bludgerlar’a dört göz açarak dikkat ederek geçerdi.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)