Pottermore’dan 3 Adet Hogwarts Temalı e-Kitap

2011 Temmuz’unda, Harry Potter serisinin yaratıcısı J. K. Rowling tarafından açılışı gerçekleşen ve Potter dünyasının dijital versiyonu olarak lanse edilen Pottermore adlı web sitesinde şimdiye kadar Harry Potter’la ilgili, daha önce hiç bilmediğimiz, Rowling tarafından kitap serisinde anlatılmaya veya yerleştirilmeye fırsat bulamamış bir sürü bilgi ve hikâye gördük. Kasım 2016’da gösterime girecek olan Fantastic Beasts adlı filmle ilgili ön bilgi ve hikâyeler de yine Pottermore sitesinde son dönemde yayınlandı ve büyük ilgi gördü.

Sadece öykü ve hikâyeleriyle değil, kullanıcılara sunduğu etkileşimli platform sayesinde de Pottermore, internet kullanıcılarına bir anlamda cadılar ve büyücüler dünyasının kapılarını aralamış oldu. Seçmen Şapka vesilesiyle farklı sınıflara seçilen kullanıcılar, sitenin farklı pek çok bölümünden çeşitli bilgiler edinip oyunlar oynuyorlar.

Pottermore şimdi de, web sitesinde var olan arşivlik Hogwarts bilgilerini, Pottermore Presents adı altında, yine Rowling’in kaleminden çıkmış içerikleri, Short Stories from Hogwarts: Of Power, Politics and Poltergeists; Hogwarts: An Incomplete and Unreliable Guide ve Short Stories from Hogwarts: Of Heroism Hardship and Dangerous Hobbies başlıkları altında birer e-kitap olarak sunuyor. J. K. Rowling’in Harry Potter serisine ek olarak yazdığı Fantastik Canavarlar ve Çağlar Boyu Quidditch adlı küçük kitaplar gibi olan bu e-kitaplar, Hogwarts temalı olup cadılık ve büyücülük okulunun içinden bilgileri içerecek.

KAYNAK

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)