Scamander Kardeşleri Karşımıza Küs Çıkabilir

Fantastik Canavarlar’ın ilk haberi geldiğinde hepimizi bir ateş almıştı hatırlarsınız! Serinin devam etme haberi bile bizleri havalara uçurmaya yetti ve arttı. Bugün Fantastik Canavarlar 1 filminin üzerinden tam sene bile geçmeden yeni serinin vizyon tarihi yapımcıları tarafından açıklandı. Bu anlarda bizleri ilk karşılayan gizem dolu bir isim ve görsel oldu. 16 Kasım 2017 tarihinde Fantastik Canavarlar resmi Twitter hesabından bir paylaşım ile yer yerinden oynadı!

Fantastik Canavarlar 2 filminin ismi “Grindelwald’ın Suçları” adı ile piyasaya sürülecek. Tahminlerimiz arasındaydı.

Karakterlere değinirsek Credence Barebone’un hayatta olması ve Ezra Miller’ın canlandırmaya devam edeceği görselden çıkan en güzel sonuçlardan yanında ona sarılan isim olarak Claudia Kim gözüküyor. Claudia Kim’in karakteri tam olarak açıklanmadı ancak Pottermore şöyle bir ipucu veriyor; “Maledictus” laneti kullanan kötü bir karakter olabilir.

Afişten yola çıkarak edindiğimiz bir diğer detay; Grindelwald (Johnny Depp) ile Tina, Newt, Jacob ve Queenie ile beraber çok çetin çekişmeler yaşayacak (bakışlardan çıkartıyoruz) olması, Jacob demişken Queenie Goldstein ve Jacob Kowalski arasında bir engelin kalmadığı ne kadar büyü-dışı olsa bile destek çifti rolünde Newt’e yardımcı olacakları ve altın dörtlüyü tamamlayacaklarını görüyoruz. MACUSA başkanı Seraphina Picquery rolüne devam ediyor. Yanında denetçi rolünde Bay Abernathy. Newt’e savaşında desteklerini sunacaklar.

Daha önce haberi duyulan genç Dumbledore’u oynayan Jude Law ve beraberinde Leta Lestrange’i oynayacak Zoë Kravitz ve son olarak Theseus Scamander canlandıracak isim olarak Callum Turner (Assasin’s Creed filminden hatırlarsınız) karşımıza çıkıyor. Ayrıca Theseus’un Uluslararası Büyücüler Konseyi’nde Scamander isminin oldukça dikkat çeken bir konumda olduğunu da düşünürsek, bu rolün aslında büyük ölçüde önem teşkil ettiğini görebileceksiniz. Sihir Bakanlığı’nda Seherbaz olarak görev alan Theseus’un Birinci Dünya Savaşı’nın büyücülere ait olan savunma kısmında yer aldığı biliniyor. Bu savaşta gösterdiği cesaret ve aksiyonlar sonucu bir “savaş kahramanı” olarak anılması da, onun popülerliğine katkı sağlayan etkenlerden biri. Newt’in büyüzoolog olmasından hoşnut olmadığını da gayet iyi biliyoruz.

Fantastik Canavarlar 2 serisinde karşımıza çıkacak olası durumlardan biri Newt ve Theseus Scamander’ın aralarının bozuk olması. Nişanlı oldukları Pottermore’dan duyurulan Leta ve Theseus çiftinin geçmişte ne yaşadıklarını çok merak ediyoruz çünkü Fantastik Canavarlar 1 filminin sonuna doğru Queenie Goldstein, Leta’nın resmini görür ve Newt’e kim olduğunu sorar “-Hiç kimse” yanıtını alan Queenie ikna olmaz ve Newt’in zihnini okumaya koyulur ve konuşma şu şekilde devam eder;

Queenie: “-Lestrange, bu soyadını duymuştum, bu aile şeydi hani…”

Newt: “-Zihnimi okumayı bırakır mısın? E ama sana yapma demiştim.”

Queenie: “-Biliyorum özür dilerim kendimi tutamıyorum acı çekenlerin zihnini okumak daha kolay!”

Newt: “-İyide ben acı çekmiyorum neyse bu uzun zaman önceydi…”

Queenie: “-Okul sıralarındayken çok yakın arkadaşındı.”

Newt: “-Aslında hiç birimiz okula ayak uyduramadık”

Queenie: “-Yakınlaştınız mı yıllarca?”

Queenie: “-O hep alırdı, ilişkide özverili biri şart…”

Buradan yola çıkarsak iki kardeş arasına girmiş bir Lestrange tahmini bizi şaşırtmaz çünkü bu soyismi Harry Potter serisinde Ölüm Yiyen bir aile olduğundan bu kötü karakter olasılığı gözümüzün önünde. İlişkilerinin ne aşamada olacağı yanı sıra Theseus kardeşine karşı mesafeli mi olacak daha da önemlisi Grindelwald ile savaşında destek mi olacak yoksa köstek mi olacak? Bu soruların cevabını merakla bekliyoruz.

Yeni filmin New York, Paris ve Londra’da geçeceğini daha önce Pottermore sayesinde öğrenmiştik, burada en önemli konu dolaşma belgesinde mesleğinin büyüzoolog yazması, Grindelwald savaşında seherbaz olan abisi Theseus ile nasıl bir iş birliği içerisinde olacağı çünkü Newt çok iyi bir seherbaz olabilir ancak fazlasıyla bu konuya bakışı bizce çekimser.

En belirgin haberlerden birisi Mürver Asa’nın Grindelwald’da olması. Gençliğinde Gregorovitch‘ten çaldığı asası ve Dumbledore’un asası karşımıza bir tweet ile çıkıyor, bu resmi gördüğümüzde tam konduramamıştık ancak Pottermore’da paylaşılan bu resim bizi diğer asanın Dumbledore’a ait olduğuna inandırmaya fazlasıyla yetti.

Dumbledore demişken, stilinden hiç bir şey kaybetmemiş (Kingsley Shacklebolt’un dediği gibi tarzı var) ilk ismi duyulan karakterlerden diğeri Nicolas Flamel’di. Felsefe Taşı simyageri Flamel (canlandıran Brontis Jodorowsky olacak) ilk Harry Potter serisinde karşımıza çıkmış ve sonsuz yaşam iksirinin sahibidir bu karakterin Dumbledore’a çok yakın olduğunu zaten biliyoruz ancak burada üzerinden yoğunlaşılacak konu Grindelwald’un, Voldemort gibi ölümsüz olma isteği mi? Bu bölümde Flamel’den taşı alarak sonsuz yaşam elde etme isteği olan bir Grindelwald ve ona karşı taşı koruyan Flamel ve Dumbledore’a destek olan Newt Scamander mı olacak? Felsefe Taşı filminde Gringotts’da ki kasada saklı tutulan bu taş Grindelwald’dan mı saklı tutuldu? Voldemort’un almak istediği öğrenildiğinde taşı koruma görevini Hogwarts’ın dönem profesörleri mi üstlendi. Kafamızda karmakarışık deli sorular var.

Ayrıca The Daily Show’da çalışan aktör ve komedyen Jessica Williams daha önce bir tweet ile yeni filmde oynayacağını duyurmuştu. Ancak karakteri açıklanmadı.

Bugün edindiğimiz bu bilgiler ile sizlere bulguları açıklamaya çalıştık, siz de yorumlarınız ile yazımıza katılarak bu girdaba fayda sağlayabilirsiniz…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)