The Greater Good TR Dublaj İle Sizlerle

Daha önceden paylaştığımız Justin Zagri fan filmlerinin ilki olan Çoğunluğun İyiliği yani orjinal adıyla Greater Good filmi Dumbledore ve Grindelwald arasında geçen ilk düelloya dayanmaktadır, farklı bir noktadan alıntı yapan yönetmenimiz fanlar için büyük zahmetlere girerek çektiği kısa metrajlı bu filme Türkçe dublaj keyfi getiren dostlarımız Ariana: Deniz Nazlıer / Albus: Erkan Bahadır / Gellert: Kutay Altunkaynak / Aberforth: Hasan Sönmez bizlere desteklenmeyen altyazı sorununu atlama imkanı tanımışlar kendilerine çok teşekkür ederiz.

Filmi ilk defa izleyenler veya muhteşem Harry Potter serisini okuma fırsatı olmamış arkadaşlarımız için kısaca bir özet geçersek; Lord Voldemort tarih sahnesine çıkana kadar geçen süreye adını karanlık sanatlar alanında altın harflerle yazdırmış bir isim olan Grindelwald kara büyüye olan aşırı ilgisi ve fikirleri yüzünden altıncı sınıftayken okulu olan Durmstrang’den atılır. Daha sonraki süre içerisinde akrabası olan Bathilda Bagshot’ın evinde kalmak üzere Godric’s Hollow’a gelir. Burada Albus Dumbledore ile tanışır ve arkadaş olurlar (Her ikisi de çok gençtir). İkisi birlikte “Çoğunluğun iyiliği için…” sözünden yola çıkarak mugglelar üzerinde hüküm kurma planları yaparlar. Çünkü kendilerini güçlü oldukları için özel saymaktadırlar. Bunu yapabilmek için Ölüm Yadigarları’nı bulmayı amaçlarlar. Ama Dumbledore’un bunu yapmasının 2. bir sebebi daha vardır. Dumbledore aslında ölen anne ve babasını geri getirip kardeşlerinin yükünden kurtulmak istemiştir. Daha sonra Albus, Gellert ve Albus’un erkek kardeşi Aberforth Dumbledore arasında çıkan bir tartışmanın sonucunda Dumbledore’ların kız kardeşi Ariana ölür.

İşte hikayemiz bu ve aşağıda izleyeceğiniz kısa metrajlı bu filmde anlatılanlar Ariana’nın nasıl öldüğünü özetlemektedir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)