Uagadou – Afrika Bölgesi

UagadouSchoolofMagic

Kıtasında en az 1000 yıldır dayanan ve kulvarındaki bir dizi okuldan daha fazla kıskanılacak uluslararası ün elde eden: Uagadou. Ay Dağları’nda bir kıtaya ders verir. Yani bütün bir Afrika kıtasının dört bir yanından gelen öğrencilerini ağırlayan adres sorulduğunda da Ay’ın Dağları denilen, devasa okuldur. Ziyaretçileri ara sıra bu okulu havada süzülürken görür çünkü dağın oyulmuş ve belirsiz bir yerindedir. Mezun olan öğrencileri Astronomi, Simya ve Biçim Değiştirme ustasıdır.

Avrupa’nın icadıdır Asa. Afrikalı cadı ve büyücüler girmiş olduğumuz son yüzyıl içerisinde asalara yararlı diyebildiler, çünkü o vakte kadar parmak uçlarından ve usta el hareketlerinden dökülen büyüler ile işlerini görürlerdi. Uluslararası Gizlilik Statüsü’nü kırma suçlarına savunma olarak “Ben sadece el sallıyordum, çenesinin düşeceğini nereden bilebilirdim?” cevabını koz olarak kullanırlardı.

Son zamanlarda Uluslararası Animagus Sempozyumu’nda Uagadou okulu ekibi, yapmış oldukları uyumlu gösteri ile basının oldukça ilgisini çekmiştir. Bir çok yaşlı ve tecrübeli cadı ve büyücülerin kendilerini istediklerinde file veya çıtaya dönüştüren daha 14 yaşındaki yeni yetmeler karşısında kendilerini tehdit altında hissetmelerinin ardından Uluslararası Büyücüler Konfederasyon Başkanı sayın Adrian Tutley’e resmi bir şikayette bulununca, (Ki kendi animagusu gerbildir.) sayın başkan uzunca bir liste hazırlatmak zorunda kalmıştır. Uagadou’nun başarılı mezunlarının yanı sıra Albus Dumbledore’dan tutun da; konfederasyonun ulu öncü lideri olan Babajide Akingbade dahi yer almıştır. Bu listede, kimlerin hangi animaguslara dönüştüğü yazmaktadır.

bambino Uagadou

Bir tek bu okula has bir öğrenci seçme ve haberleşme yöntemi vardır. Okulun müdür veya müdiresi seçilen öğrencinin rüyasına bir haberci yollayarak önce bildirir. Rüyalarında haberciden aldıkları bu müjdeli uyku sonrasında ellerinde bir taş ile uyanırlar. Bu taş üzerinde yazılar ve bilgiler vardır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)