Voldemort bir ‘Bulanık’

fft16_mf2292212Lord Voldemort’un Muggle nefreti, aslında kendisinin de bir ‘Bulanık’ olmasından ileri geliyor.

Hafif deli olan annesi Merope Gaunt, Slytherin’in kalan son akrabalarından birisi. Gaunt’lar Riddle arazisinde yaşarken, Merope Gaunt arazinin sahibi genç Tom Riddle’ı aşk iksirleriyle kendine aşık ediyor. Bir Muggle olan Tom Riddle’dan hamile kaldıktan kısa süre sonra, yaptığı aşk iksirleri etkisini yitirmeye başlıyor ve baba Tom Riddle, Voldemort’un annesini terk ediyor. Annesi ise üzüntüden ölüyor.

Annesiz ve babasız olarak, bir yetimhanede büyüyen küçük Tom Riddle, yani bilinen adıyla Voldemort, Muggle’lardan bu yüzden nefret ediyor. Hogwarts’a girdikten bir süre sonra da, babası dahil tüm Riddle ailesini öldürüyor.

(Hikaye size Yahudi asıllı olmasına rağmen Yahudileri katleden Hitler’i hatırlattıysa doğru yoldasınız. J.K. Rowling 2007 yılındaki bir röportajında, Voldemort karakteri için Hitler ve Stalin’den esinlendiğini açıklamıştı.)

1 thought on “Voldemort bir ‘Bulanık’

  1. Ne alâka şimdi.. Bulanık ne alâka yâni.. Adam cayır cayır melez, gayet de bilindik bilgi. Çok da gömmeyeyim hadi o kadar uğraşıp yazıyorsunuz ama yuh yâni.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)