Yayınevlerinden Rowling’e Ret

shot a 014n‘Harry Potter’ın yazarı JK Rowling’in Robert Galbraith müstear ismiyle yazdığı romanların yayınevleri tarafından reddedildiği ortaya çıktı. Yayınevleri Rowling’e yazarlık kursuna gitmeyi bile önermiş.

Guardian’da yer alan habere göre Rowling, yazdığı polisiye romanlarını reddeden yayınevlerinin mektuplarını hayranlarının isteği üzerine Twitter’da paylaştı. Paylaşımda mektupları yazan kişilerin isimleri görünmüyor.

Mektuplardan birinde “Ticari başarı sağlayamayacağından kitabınızı yayınlayamayacağımız sonucuna vardığımızı bildirmekten üzüntü duyuyorum” denirken, Rowling’e yazarlık kursuna gitme tavsiyesi de verildi.

Mektupları paylaştıktan sonra tweet atan Rowling, “Kaybedecek bir şeyim yoktu. Bazen deneyecek kadar cesur olmanız gerek” diye yazdı.
Rowling’in bu tweet’ine yanıt verenler arasında ise, ‘Çikolata’ romanının yazarı Joanne Harris de yer aldı. Harris, “Çikolata’ma o kadar ret yanıtı aldım ki onlardan bir heykel yaptım” diye yazdı.

İlk ret mektubumu mutfaktaki duvara astım

Romanlarını reddedenler arasında, daha önce Harry Potter kitabını da yayınlamayı reddeden bir yayıncının bulunduğunu belirten Rowling, ret mektuplarını çatı arasında tuttuğu bir kutuda sakladığını, ilk ret mektubunu ise ilham kaynağı olsun diye mutfaktaki duvara astığını anlattı.

Rowling’in ‘Harry Potter’ serisi dünya çapında 400 milyon kopya satarak çok satanlar listesine girmişti.

KAYNAK

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)