Zümrüdüanka Yoldaşlığı

OrderfotoooZümrüdüanka Yoldaşlığı, J.K. Rowling tarafından yazılmış olan Harry Potter serisinin kurgusal gizli bir örgütüdür. Lord Voldemort ve onun takipçileri olan Ölüm Yiyenler’e karşı mücadele eden, serinin beşinci kitabı olan Harry Potter ve Zümrüdüanka Yoldaşlığı’na da adını veren yoldaşlık Albus Dumbledore tarafından kuruldu. Daha sonra Ölüm Yadigarları serisinde son kez şekillenerek, üyelerde revizyona gitti.

 

Amacı
Albus Dumbledore tarafından Lord Voldemort’a karşı kurulmuş bir örgüttür. Amacı Voldemort’a karşı savaşmaktır. Örgütün karagahı Grimmauld Meydanı 12 Numara’dır. King’s Cross’a bir mil uzaklıkta, Londra’nın harap bir bölgesinde bulunan bu eski ev Fidelius Büyüsü ile gizleniyor.

Zümrüdüanka Yoldaşlığı üyeleri kişinin kendi isteğine bağlı olarak seçilir. Kişinin mümkünse tam bir eğitim almış ve reşit olması gereklidir. Kişinin kişisel ve fiziksel özelikleri, güvenilirliği, kabiliyetleri ve sağlık durumları önemlidir. Yoldaşlığa katılan kişiler asıl yoldaşlık üyelerinin verdiği görevlere hazırlıklı olmalıdırlar.

İlk Üyeleri
Yeniden oluşturulan yoldaşlık üyeleri
Önemli Üyeleri
KONUYA AİT DİĞER GÖRSELLER
    

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 

Send this to a friend